משחקי טוני הוק לפי הסדר

הנה הרשימה המלאה של כל משחקי טוני הוק בסדר כרונולוגי יחד עם תיאורים קצרים של כל משחק.

על ידיג'סטין פרננדס 23 באפריל, 2021 משחקי טוני הוק לפי הסדר

ה טוני הוק סדרת משחקי וידאו התחילה ב-1999, עוד כש-Neversoft עדיין הייתה המפתחת. המשחקים המוקדמים זכו לשבחים על הצגת פקדים הדוקים, מערכות טריק מספקות ושלל דמויות סודיות שניתנות לנעילה.

במהלך השנים, הזיכיון החליף ידיים מספר רב של פעמים, מה שהביא לירידה ניכרת באיכות בתקופות ספציפיות. עם זאת, לולאת המשחקים המרכזית נשארה זהה בעיקרה: קפוץ על סקייטבורד, שרשרת טריקים שונים וחקור רמות תוך כדי משחק כמגוון מחליקים מקצועיים.

בעקבות שחרורו של הסקייטר המקצועני של טוני הוק 1+2 , חשבנו שנכסה את כל ההיסטוריה של סדרת הסקייטבורד.

הנה, אנו נפרט כל ה טוני הוק משחקים לפי סדר תאריך היציאה , כולל העיקרי סקייטר מקצועי סדרות יחד עם כל ספין אוף ורימייקים.

תוכן ענייניםהופעה

טוני הוקס סקייטר מקצועני

הסקייטר המקצועני של טוני הוק

תאריך יציאה: 31 באוגוסט, 1999

פלטפורמות: PlayStation, Nintendo 64, Dreamcast, Game Boy, N-Gage

שוחרר בתחילה ל-PS1, הראשון THPS הצליחה לפלס את דרכה לבתים של שחקנים למה שיהפוך לתחילתה של מהפכת משחקי וידאו של ספורט אתגרי. מהרגע ששמע את המגרש, טוני הוק היה על הסיפון ושיחק תפקיד משמעותי בפיתוח המשחק כיועץ ובוחן משחק כאחד.

באותה תקופה, Neversoft התמודדה עם זמנים קשים. הסטודיו היה על סף סגירת דלתותיו והיה זקוק נואשות לזכייה. הם התכווצו חזק, שפכו את כל הדם, הזיעה והדמעות שלהם לתוך הפרויקט כדי לספק את אחד המשחקים הטובים ביותר של הדור.

העבודה הקשה שלהם תשתלם בסופו של דבר כמו THPS1 נמכר היטב וזוכה לשבחים על ידי המבקרים על העיצוב היצירתי, המשחק המרתק, הפסקול הבומבסטי והתיאור האותנטי של תרבות הסקייטרים. בעוד שהפיזיקה קצת מטומטמת בסטנדרטים של היום, הם היו די יוצאי דופן באותה תקופה.

טוני הוקס פרו סקייטר 2

הסקייטר המקצועני של טוני הוק 2

תאריך יציאה: 19 בספטמבר, 2000

פלטפורמות: PlayStation, Microsoft Windows, Game Boy Advance, iOS, Dreamcast, Nintendo 64, Game Boy, Xbox, Classic Mac OS

למשחק הבא שלהם, Neversoft ניסתה לקחת את כל מה שעבד THPS ולשפר אותו מעט תוך הצגת כמה תכונות חדשות ומהנות. השינוי המשמעותי ביותר היה הוספת עורך רמה חדש המאפשר לשחקנים ליצור סקייט-פארקים משלהם באמצעות נכסים במשחק.

ובדיוק כמו במשחק הראשון, THPS2 לווה בפסקול פנטסטי שהכפיל את הזיקה של הזכיינית לתרבות המחליקים הפאנקיים. בסופו של דבר הייתה לזה השפעה עצומה על תרבות הפופ בכלל. ליתר דיוק, זה עזר לפתח רנסנס של סקייטבורד שהתפשט בכל צורות המדיה.

טוני הוקס פרו סקייטר 3

הסקייטר המקצועני של טוני הוק 3

תאריך יציאה: 28 באוקטובר 2001

פלטפורמות: PlayStation 2, PlayStation, Game Boy Color, GameCube, Xbox, Game Boy Advance, Microsoft Windows, Nintendo 64, Mac OS

אחרי שתי הצלחות מסחריות שזכו לשבחים, זה התחיל להרגיש כאילו Neversoft נמצאת ברצף לוהט, מה שגרם לאקטיביז'ן לתת להם תקציב גדול יותר עבור THPS3 . למרבה ההפתעה של אף אחד, המשחק בסופו של דבר היה להיט ענק ששוב הדהד בקרב המעריצים והמבקרים.

למרות שהוא רחוק מהכניסה החדשנית ביותר בסדרה, THPS3 נראה טוב יותר, נשלט חלק יותר, והציג כמה מהרמות האייקוניות ביותר בהיסטוריה של הסדרה, כולל שלבים בולטים כמו Suburbia וטוקיו. זה גם עזר שהפסקול היה טוב בדיוק כמו קודמיו.

טוני הוק

Pro Skater 2X של טוני הוק

תאריך יציאה: 15 בנובמבר, 2001

פלטפורמה: Xbox

בזמן THPS3 בסופו של דבר עשה את דרכו ל-Xbox המקורי, הוא לא היה מוכן בזמן להיכלל בליין ההשקה של הקונסולה. כדי לפצות על העיכוב, Activision גייסה את Treyarch ליצור גרסה בלעדית ל-Xbox של המשחק של השנה שעברה בשם THPS2X .

שלא כמו רוב ההוצאות החוזרות באותה תקופה, THPS2X שמר על רוב התוכן מהמשחק המקורי תוך הוספת מצבי קריירה חדשים, רמות, תמיכה מרובה משתתפים, אפקטים חזותיים ושלל שיפורים ב-QoL. מד איזון נוסף לטריקים של גריינד, ולראשונה, שחקנים הצליחו ליצור מחליקה נקבה מותאמת אישית.

טוני הוק

הסקייטר המקצועני של טוני הוק 4

תאריך יציאה: 23 באוקטובר 2002

פלטפורמות: GameCube, PlayStation, Xbox, PlayStation 2, Game Boy Advance, Mac OS X, Microsoft Windows

עד 2002, Neversoft הגיעה לצעדה והתכוננה לשחרר את הערך החדש הבא בסדרה. לאחר שסיפק את הפקדים, הגרפיקה והמשחקיות, המפתח העביר את המיקוד שלו לניסויים במערכות הקיימות שלהם THPS4 .

זה הביא לשיפוץ של המערכת המשולבת, מה שהעניק לשחקנים יותר זמן אוויר לביצוע טריקים ונשען עוד יותר לתוך התיאור ההיפר-ריאליסטי של הסקייטבורד של הזיכיון. זה היה מלווה בכמה מהרמות הטובות ביותר בסדרה, 'Alcatraz' ו-'College', שנהנו מהסרת הטיימר במצב קריירה.

טוני הוק

המחתרת של טוני הוק

תאריך יציאה: 27 באוקטובר 2003

פלטפורמות: Microsoft Windows, PlayStation 2, GameCube, Game Boy Advance, Xbox

הערך הבא ישמש כאתחול רך לסדרה כאשר Neversoft הכפילה את המכניקה המשולבת המוגזמת ב- המחתרת של טוני הוק . המשחק הציג כמה תכונות חדשות שאפתניות שלא היו ידועות בעבר בכותרי ספורט אתגרי.

זה כלל קמפיין סיפור באורך מלא שבמרכזו דמות שנוצרה על ידי השחקנים והמסע שלהם להפוך למחליק מקצועי. בפעם הראשונה בסדרה, שחקנים יכלו לרדת מהסקייטבורד ולחקור את רמות ארגז החול ברגל.

טוני הוק

האנדרגראונד של טוני הוק 2

תאריך יציאה: 4 באוקטובר 2004

פלטפורמות: PlayStation 2, Microsoft Windows, GameCube, PlayStation Portable, Game Boy Advance, Xbox

תת קרקעי ההצלחה האדירה של תגרום באופן טבעי להמשך ישיר, THUG2 , שוחרר בשנה שלאחר מכן. בו, שחקנים יצאו ל'סיור הרס עולמי' עולמי בליווי בם מרגרה וחברים נוספים ב- חֲמוֹר תוכנית טלוויזיה. הוא כלל קומבינות ופעלולים מגוחכים אפילו יותר מהמקור.

למרות הנחת היסוד המוגזמת שלו, המשחק עבר נהדר עם המעריצים. יחד עם זאת, כמה מבקרים התייחסו לניסיון הבוטה שלה לחקות את חֲמוֹר נוּסחָה. זה נאמר, THUG2 נחשב לאחד הערכים הטובים בסדרה והיה הישג טכני גדול עבור משחקי וידאו של Neversoft וספורט אתגרי.

טוני הוק

Tony Hawk's Underground 2: רמיקס

תאריך יציאה: 24 במרץ, 2005

פלטפורמה: PlayStation Portable

אף פעם לא משאירה כסף פנוי על השולחן, Activision ניסתה לחלוב THUG2 לכמה שיותר. היכנס THUG2: רמיקס , יציאת כף יד של משחק הקונסולה ששוחרר עבור ה-PlayStation Portable. זה היה די זהה למקור אבל הציג כמה רמות ודמויות נוספות.

רבים מהם היו התקשרויות לנקודות שיא לאורך ההיסטוריה של הסדרה, עם רמות כמו 'בית ספר', 'דונהיל ג'אם' ו'שדה תעופה' שהופיעו. הרמות החדשות והבלעדיות כללו את 'סנטה קרוז', 'אטלנטה', 'קיוטו' ו'לאס וגאס'. לבסוף, מצב Create-a-park בוטל, ונוספה תמיכה בריבוי משתתפים אלחוטי.

טוני הוק

שממה האמריקאית של טוני הוק

תאריך יציאה: 18 באוקטובר 2005

פלטפורמות: PlayStation 2, Xbox 360, Microsoft Windows, GameCube

מצוטטת לעתים קרובות כתחילת הנפילה של Neversoft, שממה אמריקאית ניסה לאזן בין הטיפשות של בִּריוֹן והגרגריות של THPS לספק מסורתי טוני הוק ניסיון. נקודת המכירה הגדולה ביותר של המשחק הייתה העולם הפתוח החלק שלו, שאפשר לשחקנים לנוע מקצה אחד של המפה לקצה השני בצורה חלקה בזמן אמת.

למרבה הצער, לא באמת היה לזה הרבה דברים אחרים. אופני BMX הוצגו כסוג רכב חדש אך החווירו בהשוואה למבחר המוצע על ידי בִּריוֹן ו THUG2 . אחרי שעשה שבע טוני הוק משחקים, היה ברור של-Neversoft נגמרו הרעיונות לחדש את הסדרה קדימה.

טוני הוק

Sk8land האמריקאי של טוני הוק

תאריך יציאה: 18 באוקטובר 2005

פלטפורמות: Nintendo DS, Game Boy Advance

נמל של לְהַפְשִׁיר יגיע למכשירי כף יד באותה שנה Sk8land האמריקאית , שוחרר עבור Game Boy Advance ו-Nintendo DS. פותח על ידי Vicarious Visions, המשחק הציג גרפיקה בצללית cel יחד עם רבות מהסביבות והדמויות מגרסת הקונסולה.

בגרסת DS, שחקנים יכלו להשתמש במסך התחתון כדי לראות סקירה כללית של האזור בו הם מחליקים, לבצע טריקים בקלות באמצעות אייקונים שניתן להקיש וליצור אמנות מותאמת אישית עבור חפיסת הסקייטבורד שלהם. מעניין, Sk8land האמריקאית היה כותר ה-DS הראשון של צד שלישי שתמך בריבוי משתתפים מקוון.

טוני הוק

דאונהיל ג'אם של טוני הוק

תאריך יציאה: 24 באוקטובר 2006

פלטפורמות: Nintendo DS, Wii, PlayStation 2, Game Boy Advance

למשחק הבא, Activision הקשתה למפתח Toys for Bob כדי ליצור א טוני הוק ספין-אוף ל-Nintendo Wii. בזמן דאון היל ג'אם מבחינה טכנית הוא חלק מהסדרה, חוסר המעורבות של Neversoft הביא לכך שהיא משחקת בצורה שונה מאוד בהשוואה ליציאות קודמות.

חוץ ממשחקיות הנדידה החופשית שהזיכיון היה ידוע בה, Downhill Jam כולל רמות ליניאריות שבהן המטרה היא להמשיך להתקדם בזמן שאתה מבצע טריקים ומרוץ נגד יריבים. זה היה הראשון טוני הוק משחק כדי להציג מערכת לחימה, אלא אם כן אתה סופר לזרוק עגבניות על אנשים פנימה THUG2 .

טוני הוק

הפרויקט של טוני הוק 8

תאריך יציאה: 7 בנובמבר, 2006

פלטפורמות: PlayStation Portable, Xbox

השקה באותה שנה כמו דאון היל ג'אם , פרויקט 8 ביקש להפיח חיים חדשים בזיכיון, שעד שלב זה כבר התייאש. Neversoft חזרה למושב הנהג והפעם רצתה לתקן את הדברים. הם התחילו בבנייה מחדש של הסדרה מהיסוד עם פיזיקה משופרת, בקרות ומשחקיות כללית.

התוספת המשמעותית ביותר הייתה מכונאי 'Nail-The-Trick' חדש, מיני-משחק שבו שחקנים השתמשו בג'ויסטיק השמאלי והימני כדי לנסות להוציא טריק 'מושלם' באוויר. למרות ביקורות טובות בעיקר, פרויקט 8 בסופו של דבר היה כישלון מסחרי, מה שאותת שהזיכיון איבד את רוב המומנטום שלו.

טוני הוק

מגרש ההוכחות של טוני הוק

תאריך יציאה: 15 באוקטובר 2007

פלטפורמות: PlayStation 3, PlayStation 2, Xbox 360, Wii, Nintendo DS

משמש כחלק האחרון של טוני הוק שפותח על ידי Neversoft, קרקע הוכחה רואה אותך מתווה מסלול להיכל התהילה של סקייטבורד כדמות מקורית שנלקחת תחת כנף המקצוענים הבולטים. המשחק הציג מערכת התקדמות חדשה שסובבה סביב שדרוג מיומנויות בשלוש התמחויות: קריירה, הארדקור וריגר.

זה נועד לעזור לשחקנים לפתח סגנון משחק ייחודי משלהם, אבל לא ממש פגע במטרה. למרות שהציגה כמה מהרמות הגדולות ביותר של הסדרה עד כה, שרבות מהן שולבו ממשחקים קודמים, קרקע הוכחה קיבל ביקורות מעורבות עד שליליות.

טוני הוק

התנועה של טוני הוק

תאריך יציאה: 18 בנובמבר, 2008

פלטפורמות: Nintendo DS

עם Neversoft מחוץ לתמונה, Activision גייסה את Creat Studios לעצב א טוני הוק משחק עבור ה-Nintendo DS כדי לנצל את בקרות התנועה של כף היד. כדי לשנות את הכיוון שאתה נע או מסתובב באוויר, השחקנים היו צריכים להטות פיזית את ה-DS שמאלה או ימינה.

כפי שאתה יכול לדמיין, החוויה כולה השאירה משהו לרצוי. בעוד שהפקדים היו מביכים מספיק, הייתה גם בעיה של החומרה של המשחק. תְנוּעָה דרש ממך להכניס מחסנית תוסף של מד תאוצה לתוך חריץ ה-GBA של Nintendo DS שלך, מה שהגביל מאוד את מספר דגמי ה-DS התואמים למשחק.

טוני הוק רייד

טוני הוק: סע

תאריך יציאה: 17 בנובמבר, 2009

פלטפורמות: Wii, פלייסטיישן 3, Xbox 360

בשלב זה, היה ברור שהסדרה נפלה בזמנים קשים. לא נראה היה שזה אכפת ל-Activision, שכן הם המשיכו להקיש על מפתחים כדי ליצור תפיסות מזומנים חסרות נשמה שהסתמכו לחלוטין על זיהוי מותג וגימיקים מביכים.

נוצר על ידי רובומודו, טוני הוק: סע חיסל את הבקרים המסורתיים לטובת ציוד היקפי לסקייטבורד שישלוט בתנועת הדמות שלך. למרות שהיה חידוש כלשהו בקונספט העיצוב, שחקנים רבים מצאו אותו מסובך מדי ולא נוח לשימוש לתקופות ממושכות.

טוני הוק שריד

טוני הוק: לגרוס

תאריך יציאה: 26 באוקטובר 2010

פלטפורמות: פלייסטיישן 3, Wii, Xbox 360

עוד שנה, עוד ניסיון בוטה לפדות את טוני הוק שם עבור Activision. המשחק הבא של רובומודו יהיה בעצם זהה ל-Ride אבל יחליף סקייטבורד בסנובורד. זה היה מלווה גם בציוד היקפי חדש לסנובורד, שאמנם עבד הרבה יותר טוב מזה של המשחק הקודם.

עם זאת, זה נבע בעיקר מהאופן שבו פועלת תנועה על סנובורד בצורה שונה בהשוואה לסקייטבורד. למרות שיפורים קלים אלו, טוני הוק: לגרוס נתפסה כחרפה למורשת הסדרה, שעד כה הפכה לצל של האני הקודם שלה.

טוני הוק

ה-Pro Skater HD של Tony Hawk

תאריך יציאה: 18 ביולי 2012

פלטפורמות: Microsoft Windows, Xbox 360

ללא ספק חשה את הלחץ מהמעריצים, Activision גייסה את רובומודו כדי ליצור גרסה מחודשת בהבחנה גבוהה של THPS1 ו THPS2 ל-Xbox 360 ול-PS3. למרות שהוא לא היה חף מפגמים, המשחק הצליח לשחזר את תחושת המשחקים הישנים תוך הוספת גרפיקה ופקדים מעודכנים.

לכל הפחות, Pro Skater HD היה צעד בכיוון הנכון שהוכיח שעדיין יש תקווה לעתיד הזיכיון. מעניין מספיק, THPS1 ו THPS2 ייעשה מחדש שוב על ידי מפתח אחר שמונה שנים לאחר יציאת המשחק של רובומודו.

טוני הוק

הסקייטר המקצועני של טוני הוק 5

תאריך יציאה: 29 בספטמבר 2015

פלטפורמות: פלייסטיישן 4, Xbox One, Xbox 360

סוף סוף הגענו לערך הגרוע ביותר בסדרה ללא ספק, המשחק שהכתים את טוני הוק שם ואילץ את Activision לגנוז את הזיכיון, לפחות באופן זמני. שוחרר ל-Xbox One ול-PS4, THPS5 הציג את עצמו כחזרה לצורה עבור הסדרה, למרות שפותחה על ידי רובומודו ולא על ידי Neversoft.

כפי שהיית מצפה, המעריצים תפסו די מהר. העיצוב של 'החזרה ליסודות' היה פחות ניסיון להתחיל מחדש ויותר תירוץ עבור רובומודו לחסוך במצב סיפור ועוד כמה מאפיינים שבשלב זה הפכו לעיקרי סדרה. ממערכת המשולבת חסרת ההשראה שלה ועד לבחירת הרמות הזעומה שלה, THPS5 היה גרוע לכל הדעות.

טוני הוק

הסקייט ג'אם של טוני הוק

תאריך יציאה: 13 בדצמבר 2018

פלטפורמות: אנדרואיד, iOS

הכישלון שהיה THPS5 הביא לכך ש-Activision נתנה לזכויות על השם לפוג זמן קצר לאחר יציאת המשחק. כמה שנים מאוחר יותר, המפתח והמוציא לאור מייפל מדיה ייכנס ליצור הסקייט ג'אם של טוני הוק , משחק נייד למכשירי iOS ואנדרואיד.

למרות שזו הייתה בעצם גרסה משודרגת של הכותר הקודם של מייפל מדיה, מסיבת סקייטבורד , שבעצמו נוצר בהשראת ה THPS סדרה, היה לה גם הרבה דברים. המשחק היה יעיל כדי להרגיש סיפוק תוך שימוש בפקדי מגע, ומצב קריירה סיפק 15 רמות ייחודיות להחליק מסביבה בזמן שהעלת זיכרונות ממשחק קלאסי טוני הוק .

טוני הוק

הסקייטר המקצועני של טוני הוק 1 + 2

תאריך יציאה: 14 באוגוסט 2020

פלטפורמות: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

אומרים שהזמן מרפא את כל הפצעים; ובכן, זה בהחלט נראה המקרה כשמדובר במערכת היחסים הסלעית של Activision עם טוני הוק מעריצים. שמונה שנים לאחר שחרורו של Pro Skater HD של רובומודו, המוציא לאור השתמש ב-Vicarious Visions כדי לעבוד על גרסה מחודשת שניה של שני המשחקים הראשונים.

THPS 1+2 כולל כל רמה משני המשחקים, כולם נוצרו מחדש בצורה מדהימה מהיסוד באמצעות נכסים באיכות גבוהה. הגרסה המחודשת משלבת גם טריקים מערכים מאוחרים יותר, כגון החזרות, העברות עמוד שדרה וצמחי קיר. המשחק עומד כרגע בתור הערך הנמכר ביותר בזיכיון, ונמכר במיליון עותקים בשבועיים הראשונים.

אולי תאהב גם את אלה