כמה משפיע זיכרון RAM על משחקים?

אז האם זיכרון RAM אכן משפיע על ביצועי המשחקים שלך או שזה רק מיתוס? הנה התשובה הפשוטה ביותר לשאלה הנפוצה הזו!

על ידיסמואל סטיוארט 10 בינואר 2022 כמה משפיע זיכרון RAM על משחקים

RAM הוא אחד הרכיבים הקלים ביותר להחלפה או שדרוג, ולעתים קרובות הוא גם לא יקר במיוחד.

כמובן, זה אחד מרכיבי המפתח של המחשב האישי, שלא יכול היה לתפקד בלעדיו. אבל כמה זה חשוב לגיימינג?

בוא נגלה!

תוכן ענייניםהופעה

הכמות המושלמת של זיכרון RAM

האם רם משפיע על Fps

ההשפעה של זיכרון RAM על המשחקים היא חיה מוזרה, וזו ירידה קיצונית ומאכזבת. אם למערכת יש זיכרון RAM נמוך - נניח 4 GB - אז ל-RAM תהיה השפעה משמעותית על ביצועי המשחק. למשחק יהיה פחות זיכרון לטעינת ערכות נתונים (מנוע משחק, מרקמים, רמות, תאורה וכן הלאה), וכתוצאה מכך חווית משחק משובשת יותר עם כמה נפילות קצב פריימים מפחידות.

הפתרון הפשוט הוא להוסיף עוד זיכרון RAM. עם זאת, יש רק כל כך הרבה זיכרון RAM שאתה יכול להוסיף לפני שהוא מגיע לגבול מסוים שמעבר לו כל זיכרון ה-RAM הנוסף לא יהיה בשימוש. שני גורמים מכתיבים כמה גבוה הסף הזה וכיצד הוא יכול להשתנות.

הראשון הוא כמה זיכרון RAM מתוכנת משחק מסוים להשתמש. אם אי פעם משחק משתמש רק במקסימום של 4 GB של זיכרון RAM, אז 8 GB של זיכרון RAM אומר ש-4 GB הנוספים יישארו ללא שימוש.

עם זאת, לא רק משחקים משתמשים ב-RAM, וכאן נכנס הגורם השני: האפליקציות שיפעלו ברקע בזמן שאתם משחקים. אנחנו מדברים על תוכנות סטרימינג, דפדפני אינטרנט, תוכנות הקלטה ותוכניות שעשויות לפעול ברקע (כגון Steam, אנטי וירוסים וכדומה). כמובן, זה כולל גם את זיכרון ה-RAM המשמש את מערכת ההפעלה עצמה, כך שצריך תמיד לקחת בחשבון גם את זה.

איך רם משפיע על גיימינג

עם זאת, אם אינך רוצה לסגור את כל שאר היישומים בכל פעם שאתה מפעיל משחק, אז שיהיה לך זיכרון RAM נוסף מעבר למינימום המינימלי יהיה כדאי. נקודה זו רלוונטית במיוחד לסטרימרים שצריכים להפעיל מספר תוכניות רקע לתקופות ארוכות. עם זאת, זה יכול לכלול גם מעצבים גרפיים או עורכי וידאו שלא רוצים לכבות את התוכנה המקצועית הזוללת זיכרון RAM בכל פעם שהם רוצים לקחת הפסקת משחקים.

בנוף המשחקים של היום, כל מקום בין 8 GB ל-16 GB הוא בדרך כלל די והותר כדי להפעיל את רוב המשחקים בנוחות. עם זאת, זו 2020, המשחקים נעשים תובעניים יותר, והמפתחים עושים שימוש ביותר ויותר זיכרון RAM.

ככזה, הכמות המינימלית המומלצת של זיכרון RAM שנמצאת במחשבי גיימינג תגדל עם הזמן, אם כי כרגע רובם מסכימים ש-16 ג'יגה-בייט הוא הנקודה המתוקה: לא ייגמר לך זיכרון ה-RAM בזמן המשחקים, והוא עמיד לעתיד.

בעוד ש-8 ג'יגה-בייט עדיין מספיקים ואלטרנטיבה מעשית לבניית תקציב, אתה עלול להיתקל בקשיים עם כמה מהמשחקים התובעניים יותר - שלא לדבר על כך שהם עלולים להתמלא במהירות בהתבסס על התוכנה שבה אתה משתמש.

כמה ההבדל עושה יותר זיכרון RAM עבור משחקים?

Ram Speed ​​למשחקים

שוב, לשדרוג מ-4 ג'יגה-בייט ל-16 ג'יגה-בייט ולהפעיל משחק שמשתמש במקסימום של 8 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM תהיה השפעה מינורית אך בולטת. זה עשוי לפעול בצורה חלקה יותר, אתה עשוי לקבל כמה FPS נוספים, וגם זמני הטעינה ישתפרו מעט.

לעומת זאת, אם יש לך 8 GB של זיכרון RAM ואתה משדרג ל-16 GB בזמן שהמשחק משתמש רק ב-8 GB, אז ההבדל לא יהיה מורגש לעין בלתי מזוינת.

עם זאת, מתן עדיפות למעבד או GPU חזקים יותר בהתבסס על המשחקים שאתה משחק בדרך כלל ואיזו תוכנה אתה משתמש יכול להיות השקעה משתלמת יותר בכל הנוגע למשחקים.

מה לגבי מהירות שעון RAM?

התשובה כאן מאוד דומה: השיפור תלוי בתוכנה שבה אתה משתמש, בקיבולת ה-RAM ובמהירות של הגדרת ה-RAM הקודמת. מהירות שעון גבוהה יותר פירושה יותר פעולות שמתבצעות בכל שנייה כך שה-RAM יטפל בנתונים מהר יותר.

עם זאת, ברוב המקרים, כשמדובר במשחקים, ההבדל בביצועים לא יהיה מורגש או בקושי מורגש.

כמובן, יש לקחת בחשבון גם מעבדים ולוחות אם. לא כל לוחות האם תומכים במהירויות RAM גבוהות או אוברקלוקינג של RAM, בעוד שתמיד יש בעיה של צוואר בקבוק בכל הנוגע למעבד.

אם ה-CPU לא יכול לעמוד בקצב ה-RAM, אז אתה מתמודד עם צוואר בקבוק, ו-RAM לא ינוצל במלוא קיבולתו.

כרגיל, כשזה מגיע למשחקים, זה תמיד ה-GPU שיש לו את ההשפעה הגדולה ביותר.

GPU ו-VRAM הם הגורמים החשובים ביותר למשחקים

האם רם משפיע על גיימינג

למעבדי GPU יש זיכרון RAM מובנה הנקרא VRAM, קיצור של זיכרון RAM וידאו. VRAM הוא צורה מהירה של זיכרון פלאש המאחסן כל מיני נתונים גרפיים ומאפשר ל-GPU לגשת אליו כמעט באופן מיידי.

בניגוד ל-RAM של המערכת הרגילה, VRAM נמצא בשימוש רב על ידי משחקים, כך שאפילו עלייה קלה בקיבולת VRAM יכולה ליצור שיפורי ביצועים ניכרים.

זה חשוב במיוחד עם צגים ברזולוציה גבוהה, כגון QHD ו-UHD. כיום, 6 או 8 GB הם בדרך כלל הכמות האידיאלית של VRAM שיש ב-GPU. אתה עדיין יכול להסתדר עם 4 GB אם אתה עם תקציב ומשחקים ב-1080p, אם כי זה לא יהיה פתרון מוגן עתיד. לעומת זאת, כל דבר מעבר ל-8 GB יכול להיראות קצת מוגזם, אלא אם כן אתה משתמש גם בצג ברזולוציה גבוהה ו/או מתכוון להשתמש ב-GPU בתחנת עבודה.

באופן כללי, אם אתה רוצה ביצועים טובים יותר במשחק, להתמקד ב-GPU . שדרוג מכרטיס גרפי מהדור האחרון של 4 ג'יגה-בייט לכרטיס גרפי של 8 ג'יגה-בייט צפוי להביא לשיפור ביצועים ניכר רק מה-VRAM הנוסף בלבד - שלא לדבר על כמה מהירה ומוטבת יותר תהיה ארכיטקטורת ה-GPU המעודכנת.

בשורה התחתונה

האם ראם מגביר Fps

התשובה הפשוטה היא שלזיכרון RAM יש השפעה מינימלית על המשחקים מעבר לסף מסוים. כל עוד אתה מתחשב בדרישות זיכרון ה-RAM של המשחקים האהובים עליך, בסופו של דבר לא תבזבז יותר מדי על זיכרון RAM.

עם זאת, כפי שציינו במאמר, 16 GB נוטה להיות הכמות האופטימלית של זיכרון RAM שיש למחשב גיימינג בשנת 2022.

עם זאת, 8 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM זה בסדר אם אינך יכול להרשות לעצמך יותר או שאתה פשוט מעדיף לשים את הכסף הנוסף ל-GPU טוב יותר, וזה משהו שאתה צריך לתת עדיפות בכל הקשור למשחקים.

אולי תאהב גם את אלה